تاریخ جهان

مقالاتی در باره تاریخ!

تاريخ جهان History of World أَفَلَمْ يَسِيرُوا فِي الأرْضِ فَيَنْظُرُوا كَيْفَ كَانَ عَاقِبَةُ الَّذِينَ مِنْ قَبْلِهِمْ كَانُوا أَكْثَرَ مِنْهُمْ وَأَشَدَّ قُوَّةً وَآثَارًا فِي الأرْضِ فَمَا أَغْنَى عَنْهُمْ مَا كَانُوا يَكْسِبُونَ قرآن كريم؛ سوره 40.غافر؛آيه 82 تاريخ معلّم انسان‌ها است. امام خميني رحمة‌اللّه عليه
برخی اشتباهات فیلم های بزرگ تاریخ سینما!
ساعت ٥:٢٥ ‎ب.ظ روز شنبه ٥ فروردین ۱۳٩۱  کلمات کليدي: تاریخ معاصر

مخاطبان سینما همواره سعی دارند هنگام تماشای فیلم، دقت نظر و تمرکز کافی داشته باشند تا بتوانند معنا و مفهوم آن را به خوبی درک کنند. اما گاهی اوقات در چنین لحظاتی، متوجه ایرادهایی شده‌ایم که البته به ساختار و نظام معنایی آن لطمه‌ای نمی زند.اگر تا امروز به تمام و کمال بودن فیلم‌های مورد علاقه‌تان می‌بالیدید، شاید با خواندن این گزارش شگفت‌زده شوید. اگرچه درک بسیاری از این گاف‌ها نیاز به اطلاعات عمومی و گاهی دقت زیادی دارد،شاید زمانی داستان فیلم را فراموش‌ کنید، اما مطمئنا این گاف‌ها همیشه در یادها می‌مانند. این شما و این گاف‌های به یادماندنی فیلم‌های بعضا فراموش‌شده تاریخ سینما.
خوب، بد، زشت

در این فیلم که «سرجیو لئونه» آن را کارگردانی کرده است، «بلوندی» و «توکو» در حال حمل مواد منفجره با یک برانکار هستند. این برانکار چوبی، بسیار کهنه و تکه‌هایی از آن کنده شده است، اما در صحنه بعد با یک برانکار تمیز که تمام اجزای چوبی‌اش کامل است روبرو می‌شویم.
در سکانس قرار دادن مواد منفجره زیر پل، آنها مواد منفجره را به صورت سری به هم وصل می‌کنند و «بلوندی» فقط یکی از فیوزها را روشن می‌کند، اما وقتی پل منهدم می‌شود، همه چهار منطقه با هم منفجر می‌شوند.
"توکو" و "بلوندی" برای انهدام پل از دینامیت استفاده می‌کنند، وسیله‌ای که در آن زمان و حتی مدت‌ها بعد از آن هنوز اختراع نشده بود!


پدرخوانده

در یکی از صحنه‌های درگیری، شیشه جلوی خودرو «سانی» پس از شلیک اسحله خرد می شود، اما در نمای بعدی، پس از حضور محافظ او در صحنه، شیشه جلو تمیز و دست اول سرجایش قرار گرفته است.
چراغ خطری که در فیلم پس از رسیدن «مایکل» به «نیوانگلند» نشان داده شد، بین دو رنگ قرمز و سفید تغییر می‌کند، چراغ‌های خطر آن زمان، زرد و مشکی بودند و تا سال 1960 به قرمز و سفید تبدیل نشده بود.
بعد از این که مایکل «ویرجیل سولوزو» را می کشد، جسد او و کاپیتان «مک کلوزکی» روی زمین می افتد دوربین به آهستگی از روی آنها می‌گذرد، در آخرین لحظه جسد روی زمین افتاده کاپیتان «مک کلوزکی» پلک می‌زند!


دزدان دریایی کارائیب؛ نفرین مروارید سیاه

در یکی از صحنه‌های فیلم، سرباز انگلیسی با اسلحه خود، چند بار به «جک» شلیک می‌کند. در حالی که هرکسی با دانشی اندک درباره اسلحه می‌داند که اسلحه‌ای که بدون مسلح کردن بتوان مجدد با آن شلیک کرد، تا اواخر سال 1800 هنوز ساخته نشده بود.


فیلم ارباب حلقه‌ها؛ برج‌های دو قلو

در قسمت دوم این سه‌گانه پرطرفدار، زمانی که «فرودو» تلاش می‌کند به کوهستان سرنوشت برسد، در فیلم نماهایی وجود دارد که در آن میزان تاثیر حلقه بر روی عواطف و احساسات «فرودو» به نمایش درمی‌آید. در این نماها، حلقه و زنجیر آن چندبار به نمایش درمی آید و اگر کمی دقت کنید به راحتی متوجه می‌شوید که اندازه زنجیر حلقه‌ کوتاه و بلند می‌شود، گاهی به گلوی «فرودو» می‌رسد و گاهی روی سینه او آویزان می‌شود.


ارباب حلقه‌ها؛ بازگشت پادشاه

در قسمت سوم سه‌گانه «ارباب حلقه‌ها» به کارگردانی «پیتر جکسون»، در صحنه‌ای، یک زخم بر گونه سمت راست یک بازیگر دیده می‌شود. در صحنه‌ای دیگر آن زخم در سمت چپ گونه او مشاهده می‌شود.


هری پاتر و سنگ جادو

در این قسمت از سری فیلم‌های پرفروش هری پاتر، «دانیل رادکلیف» در یک صحنه در سمت چپ و کنار تعدادی دانش‌آموز نشسته است، اما در پلان بعدی او جایش را به سمت راست و کنار تعداد دیگری از دانش‌آموزان تغییر می‌دهد.


تایتانیک

در یکی از پلان‌های فیلم، سه دودکش کشتی تایتانیک در حال غرق شدن دیده می‌شوند، اما در صحنه بعدی، تنها چند ثانیه بعد یکی از دودکش‌ها غیب می‌شود.
در سکانسی دیگر «جک» به دریاچه «ویسوتا اشاره» می‌کند که در آنجا به دنیا آمده و دوران کودکی‌اش را آن جا گذرانده است. در حالی که این دریاچه مصنوعی است و در سال 1918 ساخته شد.


مظنونین همیشگی

در این فیلم که با بازی «کوین اسپیسی» ساخته شده است،‌ در یک صحنه هواپیمای غول‌پیکر با چهار موتور دیده می‌شود. اما این هواپیما در صحنه‌ای دیگر فقط دو موتور دارد!


فرشتگان چارلی

در یکی از صحنه‌های مبارزه با مرد ترسناک لاغر اندام، «درو باریمور» زمانی که می‌خواهد «لوسی لیو» را صدا کند، فریاد می‌زند: «لوسی!» در حالیکه نام این شخصیت در این فیلم «آلکس» است و «درو باریمور» به اشتباه نام اصلی او را در فیلم صدا می‌زند. جای تعجب است که هیچ کس این گاف بزرگ را اصلاح نکرده است.


کماندو

در این فیلم «آرنولد» با خودرو خود در حال تعقیب و گریز شخصیت منفی داستان است. در نهایت او را به دام می‌اندازد. اما خودرو او به خاطر درگیر شدن با اتومبیل وی، شدیدا تخریب می‌شود. در یک گاف تاریخی، وقتی آرنولد او را دستگیر می‌کند و به سمت خودرو خود می‌برد، شما با یک خودرو آخرین سیستم تمیز پورشه روبرو می‌شوید.


آناکوندا

بزرگ ترین گاف این فیلم به زمانی برمی گردد که «جنیفر لوپز» با یک اسلحه تک تیر، سه‌بار به آناکوندا شلیک می‌کند.
بعد از آن سکانسی نشان داده می‌شود که چند نفر وارد رودخانه عمیق می شوند و با شنا از طرف دیگر آن بیرون می‌آیند، اما در آن طرف رودخانه لباس همه آنها خشک است.
در آخرین شاهکار این فیلم مشاهده می‌شود که «دنی» عاقبت با یک تبر، آناکوندا را از پا در می‌آورد و این مار با تبری که در سرش جا مانده به زمین می‌افتد. اما در صحنه بعد، هنوز یک تبر در دستان دنی دیده می‌شود.


نجات سرباز رایان

نسخه جدید تانک «تایگر» آلمانی از روی نمونه T34 مدیوم روسی ساخته شد. اما تمام جوانب سنجیده نشده است. وقتی این تانک درحال حرکت است، شما مشاهده می‌کنید که اتاقک راننده در عقب تانک قرار دارد. در حالی که اتاقک راننده تانک‌های آلمانی در جلو قرار گرفته است.
در یکی از سکانس‌های فیلم، سربازان آمریکایی برای عبور از کلمه رمز «رعد» استفاده می‌کنند و طرف مقابل هم در پاسخ می‌گوید «برق». این در حالیست که ابتدا گروه اول باید از کلمه «برق» استفاده می‌کردند و گروه دوم در پاسخ کلمه «رعد» را به زبان می آوردند.
البته گاف‌هایی که به آنها اشاره شد، نمونه‌ای کوچک از اشتباهاتی است که می توان آنها را در فیلم‌های برجسته سینما مشاهده کرد.

منبع:روزنامه آفتاب


 
 
 
 

سرور و قالب: پرشین بلاگ
تمامي حقوق اين وبلاگ متعلق به بلاگ تاريخ جهان است.